Telefon : +90 212 275 71 06  
Organizasyon Değişikliği Sırasında Yaşanan Stresi Yönetmek İçin Çalışanlarınıza Yaklaşım İpuçları

Organizasyon Değişikliği Sırasında Yaşanan Stresi Yönetmek İçin Çalışanlarınıza Yaklaşım İpuçları

Çalışanlarınızı gelişmelerden sürekli haberdar edin :

Çalışanlarınızın üzüntü ve stresini önlemek için gelecek değişimlerden haberdar etmek için çaba sarfetmelisiniz. Eğer değişimleri önceden paylaşmazsanız onlar yeni iş sorumluluklarına odaklanmak yerine olasılıklarda ne önlem alacaklarına odaklanırlar. Bu da organizasyonunuzun üretim gücünü olumsuz etkiler. Gelişmeleri zamanında açık olarak paylaşırsanız onların gereksiz tahminlere kafa yormazlar.

Destek vermelerini isteyin :

Degisimi çalışanlarınıza anons etmek yerine onların desteğini almak için sorun. Degisime ekip olarak yaklasırsanız daha az stress ortaya çıkar. Örneğin şunu sorabilirsiniz : “Bu değişim kaçınılmaz iken senin bu degişime katkın olur mu bilmek isterim, bu konuda birlikte calisip işi en iyi duruma getirebiliriz” yaklasımlı iletisim enerji değişimini kabul etmelerine ve uyum için birlikte calismaya yonelir.

Eğitim ve çapraz eğitim isteyin :

Değişimde organizasyonel roller de büyük ihtimal değişebileceği için değişimi eğitim ile desteklemek faydalı olacaktır. Çalışanlarınızı eğitin ki yeni rollere hazırlıklı girsinler. Çalışanlar işlerini daha once aynı işi yapan kişilerden ogrenebilirler. Capraz egitimler işlerinin tehdit altında olduğunu düşünen kişilerin stresini azaltır. Çapraz eğitimin doğru zamanlamasını bekleyin.

Orijinal metin : http://smallbusiness.chron.com/employee-tips-managing-stress-due-organization-change-41221.html