Telefon : +90 212 275 71 06  
LinkedIn'de Günümüzde En Hızlı Artan İş İlanları, Veri Bilimi ve Makine Öğrenimi Alanlarında

LinkedIn'de Günümüzde En Hızlı Artan İş İlanları, Veri Bilimi ve Makine Öğrenimi Alanlarında

Makine Öğrenimi Mühendisleri, Veri Bilimciler ve Büyük Veri Mühendisleri, LinkedIn'in en hızlı büyüyen işler sıralamasında.


Veri bilimci pozisyonları 2012'den beri %650 arttı, ancak şu anda yüzlerce şirket bu pozisyonlarda personel alırken ABD'de 35.000 kişi veri bilimi yeteneklerine sahip.


LinkedIn'de şu anda Makine Öğrenimi Mühendisleri için 1.829 açık pozisyon var.


Önümüzdeki on yılda bu büyümenin önceki on yılı geride bırakması bekleniyor; ABD İşçi İstatistikleri Bürosu'na göre 2026'da bu yönde 11,5 milyon pozisyon seviyesine ulaşılacak.


Bunlar ve buna benzer daha pek çok görüş yakın zamanda LinkedIn 2017 ABD Gelişen İşler Raporunda yayımlandı. LinkedIn, LinkedIn Verilerine göre ABD Bazlı En Hızlı Büyüyen İşler iletisinde, metodolojiye ilişkin bir genel bakış sundu. “Büyüyen işler”, beş yıllık bir süre zarfında sıklık açısından en büyük büyümenin görüldüğü iş unvanlarını ifade ediyor. LinkedIn'in bu analizi temel alan raporuna göre, ABD'daki iş pazarı şu anda bir dizi büyüyen iş pozisyonunda profesyoneller için yeni ve heyecan verici fırsatla dolu.


Çalışmadaki diğer işe yarar bilgiler ise şöyle:


LinkedIn’in araştırmasına göre beş yıl öncesine nazaran bugün 9,8 kat daha fazla Makine Öğrenimi Mühendisi çalışıyor, ve bugün sitede 1.829 açık pozisyon mevcut. Veri Bilimcileri için bu artış beş yıl öncesine göre 6,5 katken Büyük Veri Geliştiriciler için 5,5 kat düzeyinde. Aşağıdaki grafikte, veri bilimi, makine öğrenimi ve büyük verinin, tam donanımlı geliştiricilerin, yanı sıra satış geliştirme ve müşteri başarı yöneticilerinin hızlı büyümesi gösteriliyor.Günümüzde ilk beşte yer alan hızlı büyüyen işlerde çalışan profesyoneller için yazılım mühendisliği yaygın bir başlangıç noktası. Makine Öğrenimi Mühendisliği ve Büyük Veri Geliştirici yönünde giden bir kariyer planı, sağlam bir yazılım mühendisliği geçmişi ile başlıyor. En hızlı büyüyen ilk beş işin tipik kariyer yolu aşağıdaki gibi:
En hızlı büyüyen 20 işte en çok gösterilen beceri arasında yönetim, satış ve en hızlı büyüyen işlerdeki yetenekler arasında pazarlama uzmanlığı (analitikler ve pazarlama otomasyonu), start-up'lar, Python, yazılım geliştirme, analitikler, bulut bilgi işlem ve perakende sistemler bilgisi yer alıyor.


LinkedIn, hangi sosyal becerilere en çok talep olduğunu ve en üst sırada hangi uyum becerilerinin yer aldığını belirlemek için 1.200 işe alım müdürü ile görüştü. Ek sosyal beceriler arasında kültür uyumu, işbirliği, liderlik, büyüme potansiyeli ve önceliklendirme yer alıyor.Yazının orijinali için tıklayınız.