Telefon : +90 212 275 71 06  
Yaşamınızı Değiştirebilecek 10 Pozitif Alışkanlık

Yaşamınızı Değiştirebilecek 10 Pozitif Alışkanlık

1. Karmaya inanın.

Ama iyi bir şey yaptığınızda, özgün olun ve daha sonra başınıza iyi bir şey gelmesi için değil içinizden geldiği için yapın.


2. Gönüllü olun.

Hamile kalan genç bir anneyle konuşmak ya da bir yetim ile bağ kurmak için harcadığınız bir saat (belki de) onların yaşamını hayal edebileceğinizden daha fazla değiştirebilir.


3. Duygularınızı kucaklayın (Başkalarına zarar vermediğiniz sürece).

Yani mutluluk, korku, acı, kızgınlık, hayal kırıklığı, kıskançlık, tutku, aşk… Aklınıza ne gelirse hissedin. Bunun bizi daha mütevazi, insani, daha kabullenici ve sabırlı yaptığına inanıyorum.


4. Durumunuza şükredin… Her zaman. Her gün. Her an.

Hayatınızdaki her şeyin kıymetini bilin. Bir yerlerde mutlaka durumu sizden daha kötü olan birileri vardır. Yani kendinize acımaktan vazgeçin, ayağa kalkın ve içinizdeki savaşçıyı açığa çıkarın.


5. Hayatınızın her anının tadını son anınızmış gibi sevdiklerinizle çıkarın.

Anneme, babama ve erkek kardeşime her fırsatta kendilerini sevdiğimi söylüyorum (neredeyse 10 yıldır hepimiz ayrı kıtalara dağılmış yaşıyoruz ve bu hiç kolay değil). Son bir anı paylaşma ya da son kez "sevdiklerini" söyleme şansı bulamadan sevdiklerini kaybeden bir çok arkadaşım var; bu gibi yaraların iyileşmesi çok uzun zaman alıyor.


6. Daha az yargıların, daha çok kabul edin.

Kimse mükemmel değildir. Herkesin bir öyküsü, başka kimsenin bilmediği bir yaşam kavgası vardır. Bunu akılda tutmak (daha önce kararsız olan) asabiliğimi bastırmama yardımcı oldu!


7. Meditasyon yapın.

Doğru şekilde meditasyon yapana kadar kendi bedenimle bu kadar uyumlu olabileceğimi ve duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak kendimin bu kadar farkında olabileceğimi bilmiyordum.


8. Listeler ve daha fazla liste!

Bunun kulağa biraz saçma geldiğini biliyorum ama bu benim yaşamımı hayal edemeyeceğiniz kadar çok değiştirdi. Çok daha düzenli ve odaklanmış bir hale geldim. Daha az unutuyorum. Ve ister inanın ister inanmayın, bu sayede daha fazla güven kazandım ve sorunların üstesinden daha kolay gelebiliyorum!


9. Duygularınız için bir çıkış yolu bulun.

Bedeniniz bir ortam, bir kılıftan başka bir şey değildir; ve bu kadarıyla ancak başa çıkabilir. Duygularınızı kabul etmek önemlidir ama bu duyguları (evet, iyi olanları bile) serbest bırakmak da bir o kadar önemlidir! Duygularınızı yapıcı bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacak bir çıkış yolu bulun. Benim çıkış yolum, 11 yaşından beri tuttuğum günlükler, müzik dinlemek, şarkı söylemek, dans etmek ve taslak çizimler yapmak.


10. Son olarak yüreğinizin sesini dinleyin ama aklınıza da kulak verin.

Ayakkabı dolabınız dolup taşarken görünce bayıldığınız bir çift ayakkabıya gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını iki kez düşünün. Kendinize iki kez sorun: Onunla buluşmanızın nedeni gerçekten ondan hoşlanmanız mı yoksa derinlerde bir yerlerde yalnız mı hissediyorsunuz? Hayat kısa. Zamanınızı kolayca önlenebilecek hatalarla boşa harcamamak için iki kez düşünün ve kendinize dürüst davranın!Yazının orijinali için tıklayınız.